תפריט

נכות משרד הביטחון

דף הבית נכות משרד הביטחון
כתבו עלינו בתקשורת

נכות משרד הביטחון

נכות משרד הביטחון – לאחר הגשת תביעה למשרד הביטחון, להכרה בנכות לפי חוק הנכים (תגמולים ושיקום) יבחן קצין התגמולים האם מחלתכם או פציעתכם אירעו במהלך ועקב השירות, כמשמעו בסעיף 1 לחוק הנכים.

במידה ויקבע כי קיים קשר סיבתי בין מצבכם לשירות תזומנו לעמוד בפני ועדה רפואית לקביעת נכות משרד הביטחון, כלומר קביעת אחוזי נכות בגין נכותכם המוכרת.

כיצד נקבעת נכות משרד הביטחון?

קביעת נכות משרד הביטחון נעשית לאחר בדיקת הנכה על ידי הועדה הרפואית ונקבעת בהתאם לאחד או יותר מסעיפי הליקוי שמופיעים בתקנות הנכים (מבחנים לקביעת דרגת נכות).

למידע מפורט אודות סעיפי הפגימה ניתן ללחוץ "כאן"

תגמול או מענק?

לאחר בדיקתכם על ידי הועדה הרפואית וקביעת נכות משרד הביטחון, יקבע קצין התגמולים האם אתם זכאים לתגמול חודשי ולהכרה כנכה צה"ל או למענק חד פעמי.

במקרה בו תקבע נכם נכות פחותה מ – 10% לא תהיו זכאים למענק כלשהו, אך כמובן תעמוד לכם האפשרות לפנות בעתיד ולבקש לעמוד בפני ועדה רפואית בשל החמרת מצבכם.

למידע נוסף אודות שיעור תגמול נכות ניתן ללחוץ "כאן".

דגשים חשובים ל – נכות משרד הביטחון

חשוב לדעת כי נכות משרד הביטחון מתייחסת ברוב המקרים לנכות רפואית בלבד, כלומר למגבלה או לפגיעה באיבר מסוים או בתפקוד כללי.

לדוגמא, כאשר מדובר על פגיעה בכתף, בגב או בברך, הועדה הרפואית תבדוק מה מידת המגבלה באותם האיברים.

כאשר מדובר על פגיעה נפשית, תבדוק הועדה כיצד הפגיעה משפיעה על תפקודכם הכללי והאם אתם סובלים מתופעות בתחום הרפואה הפסיכיאטרית.

במקרים של מחלות, כגון סוכרת, יתר לחץ דם, מחלות לב – תבקש הועדה לעיין בבדיקות מרופא מטפל ורופא מקצועי כדי להבין מה חומרת הפגיעה.

בשונה בהליכים משפטיים אזרחיים כגון פיצוי במקרה של תאונת דרכים או תביעה נזיקין ואף תביעה בגין פגיעה בעבודה, נכות משרד הביטחון אינה מבטאת ואינה מתייחסת לנושאים כמו עוגמת נפש, כאב וסבל, או צורך בעזרת צד ג' ( עזרת זולת).

מסיבה זו, אין טעם להעלות בפני הועדה הרפואית טענות שקשורות לגורם לפגיעה, לסבל שנגרם, להתנהלות של הגורמים הרפואיים בצה"ל או בשירות הביטחוני.

כדי שנכות משרד הביטחון תבטא בצורה הטובה ביותר את המגבלות מהם אתם סובלים, הקפידו להדגיש את המגבלות שלכם, דאגו להמציא מסמכים רלוונטיים מרופא מטפל כולל בדיקות עדכניות שיספרו על החולי ממנו אתם סובלים.

חשוב להדגיש כי המידע במאמר זה מובא באופן כללי לידיעה בלבד ואינו מהווה יעוץ משפטי, לעולם יש לבחון כל מקרה לגופו בכדי למצות את כלל הזכויות, ולפעול בדרך הנכונה ביותר עבורכם. 

לקבלת ייעוץ ראשוני ובחינה פרטנית של סיכויי תביעתכם אתם מוזמנים להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם.

לקבלת ייעוץ ראשוני ובחינה פרטנית של עניינכם אתם מוזמים להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם.

לקביעת שיחת ייעוץ מלאו פרטיכם מטה

  אולי יעניין אותך גם...

  תביעה למשרד הביטחון בימי הקורונה

          בידוד, בידוד, בידוד, קורונה בתקופה האחרונה רבים מאיתנו מרותקים לבית או לבסיס. אסרו עלינו להתקרב לאנשים…

  תביעה נגד הצבא

  תביעה נגד הצבא

  מי זכאי להגיש תביעה נגד הצבא? תביעה נגד הצבא יכולים להגיש חיילים או חיילות שנפגעו במהלך ועקב שירותם. מדובר הן…

  אחוזי נכות פיברומיאלגיה

  מספר מילים על פיברומיאלגיה פיברומיאלגיה היא מחלה שגורמת לכאב כרוני מפושט ברקמת החיבור והשרירים שאליה מתווספת לרוב עייפות כרונית. מה…

  סוכרת בצבא

  סוכרת בצבא, לחץ נפשי, תביעה נגד משרד הביטחון

  התפרצות סוכרת בצבא סוכרת בצבא יכולה להתפרץ בעקבות לחץ נפשי חריג וגם מטראומה גופנית. במקרה של התפרצות סוכרת בצבא על…

  שחר המאירי תגמול עבור נכות

  פגיעות אופייניות של חיילים בשירות צבאי

  קביעת אחוזי נכות חלק ניכר מהפגיעות שחווים חיילים בזמן שירותם הצבאי, הן פגיעות אורתופדיות כגון: בעיות ברכיים, נקעים בקרסוליים, פריקות…

  דוח פציעה בצבא – משמעותו וחשיבותו

  מה זה דוח פציעה בצבא ? אם נפצעתם במהלך השירות דרשו לקבל דוח פציעה. דוח פציעה הוא טופס מיוחד שנמסר…

  התיישנות תביעה נגד משרד הביטחון חבלה רשומה

  תביעה נגד משרד הביטחון חוק התיישנות אנשי כוחות הביטחון כגון חיילים, שוטרים וסוהרים שנפגעו במהלך ועקב שירותם, רשאים להגיש תביעה למשרד…

  עורך דין לענייני צבא

  אם נפגעתם בשירות הצבאי והמליצו לכם להגיש תביעה נגד משרד הביטחון לצורך לקבלת הכרה ופיצוי, כנראה שזה הזמן שלכם לאתר עורך דין…

  דילוג לתוכן